Zayıflama Çayları

İnsanoğlu, bitkilerin şifasını keşfetmeye başladıktan sonra, doğanın onlara verdiği bu hediyeyi sağlıkları için de kullanmaya başladılar. Önceden sadece yemek yapımı için kullanılan bitkiler, tıp biliminin keşfi sonrası birtakım sağlık problemleri için de işe yaradığı anlaşıldı. Geçen zamanla birlikte insanlarda ise bazı vücut şekil algıları oluşmaya başladı. Bu şifalı otların vücuda olan yararları anlaşıldıktan sonra ise, bitkiler kilo verme amaçlı kullanılmaya başlandı.

Bazen tek başına bazen de belli karışımların oluşmasıyla meydana gelen zayıflama çayları düzgün kullanıldıktan sonra gerçekten başarılı sonuçlara imza attı. Oluşturulan zayıflama çayları ise genel olarak vücuttaki ödemi atmaya ve yağ yakım hızını arttırmaya yönelik içeriği bulunan bitkilerden oluşur.

Zayıflama Çaylarının Olumlu Yönleri

Bu çayları kullanmaya karar veren kişilere diyebiliriz ki bu çaylar sadece yağ yakım sürecinizi desteklemekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuza birçok farklı konuda destek de verir. Yapılan araştırmalar sonucu zayıflama çaylarının olumlu yönleri şu şekilde belirtilmiştir;

 • Vücudunuzda bulunan ödemleri ve toksik maddelerden idrar söktürücü özelliği sayesinde kısa süre içerisinde kurtulursunuz,
 • Şişlik ve kabızlık gibi problemlerinizin önüne geçebilirsiniz,
 • Yağ yakım sürecinizi hızlandırır ve yağ kütlelerinizden daha kolay bir şekilde kurtulursunuz,
 • Metabolizmanızı hızlandırırsınız,
 • Sindirim sisteminiz olması gereken gibi çalışmaya başlar,
 • Daha enerjik bir şekilde güne başlarsınız,
 • Yaşanan tokluk hissi sayesinde kolaylıkla kalori açığı oluşturursunuz,
 • Diyetinize destek sağlar ve daha kısa sürede zayıflamaya başlarsınız.
Zayıflama Çayı Markaları

Zayıflama Çayı Markaları

Doğadan Gelen Mucize: Bitkisel Zayıflama Çayları

Bazı insanlar kilo vermek isterken bu bitki çaylarından faydalanarak yağ yakım hızını artırmak istiyor. Aynı zamanda kilo verirken sağlığından da olmak istemeyen kişiler ise, bilinen ve herkes tarafından kabul görülen zayıflama çaylarını tercih ediyor.

Ama bu çayları kullanmadan önce bitkisel zayıflama çayı içerisinde bulunan maddelere alerjik reaksiyonunuz bulunup bulunmadığını öğrenmeniz de faydalı olacaktır. Aynı zamanda bu çayların tek başına işe yaramayacağını da unutmamalısınız. Bu çayları içerken hem diyet listesine uyum sağlayabilir hem de bu bitkisel zayıflama çaylarını düzenli olarak kullanırsanız kısa zamanda istediğiniz vücut formuna kavuşabilirsiniz. Bu bitkileri ise aktarlardan kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Tüm dünyada en çok kabul gören ve kullanan herkesin memnun kaldığı ve tamamen bitkisel içerikli olan bitkisel zayıflama çayları ise şu şekilde belirtilmiştir;

 • Lezzetle Tüketebileceğiniz Tarçın Çayı

Sizi uzun süre boyunca tok tutacak ve açlık hormonunuzu dengeleyecek olan bu çayı çok sevecekseniz. Aynı zamanda bu çay sayesinde metabolizmanız çalışmaya başlayacak ve sindirim sisteminiz düzene girecek.

 • Muhteşem Uyum: Yeşil Çay ve Limon

İçeriğinde bulunan antioksidan maddeler sayesinde kilo verme ve yağ yakım sürecinizi hızlandıracak olan bu çay diyetinizle birlikte harika bir uyum süreci yakalayacak.

 • Tatlı ve Ekşiyi Aynı Anda Tüketin: Hibiskus Çayı

İçeriğinde çok fazla C vitamini, kalsiyum, demir, protein ve karoten bulunduran bu çayla birlikte kolesterolünüz düzene girecek ve yağ yakım süreciniz desteklenecektir.

 • Enerjiye İhtiyacı Olanlar İçin: Biberiye Çayı

Özellikle spor öncesi tüketilen bu çay size hem enerji verecek hem de metabolizmanızı düzene sokacaktır.

 • Çin’den Gelen Şifa: Oolong Çayı

Ana öğünler arasındaki tokluk sürenizi artıran bu çayla birlikte artık daha az yemek yiyerek rahatlıkla kalori açığı oluşturabileceksiniz.

 • Sindirim Sistemi İçin: Kuş Otu Çayı

Özellikle de kronik olarak kabızlık problemi çeken kişilerin kullandığı bu çay aynı zamanda şişkinliği önler ve ödem atmaya yardım eder.

 • Tüm Dünyada En Sevilen Çay: Beyaz çay

Tüm dünya ülkelerinde kilo vermek için en çok tercih edilen çaylardan birisi olan bu bitki sayesinde metabolizmanız düzene girecek ve hoş aroması damaklarınıza bir lezzet bırakacak.

 • Telaffuzu Zor Olsa da Tadı Güzel: Pu- Erh Çayı

Sabahları içilen bu çay yağ hücrelerinizi küçültüyor ve uzun dönem boyunca devamlı olarak kullanıldığı takdirde yağ hücrelerinizi tamamen vücuttan atıyor.

 • Şekeri Çok Kalorisi Yok: Roobois Çayı

Özellikle de tatlı krizlerinizi tamamen yok edecek bu çaydan her gün 1 fincan kadar tüketmeniz gerekiyor. İçerisinde neredeyse hiç kalori bulundurmayan ama kendi tadı şekerli olan bu çay sayesinde rahatlıkla kalori kısıtlaması yapacaksınız.

 • Farklı Aromalar ile: Matcha Çayı

Düzenli içildiği takdirde vücut ısısını artıran bu çay sayesinde kilo verme sürecinizi desteklemiş olursunuz.

 • Deneylerle Kanıtlanmış: Matte Çayı

İçerisinde bulunan, mateine sayesinde metabolizmayı hızlandıran bu çay vücut ısısını yükselterek kalori yakmanıza yardımcı oluyor. 2001 yılında 44 kişi üzerinde yapılan araştırmalarda bu çayı kullanan insanların daha çok kilo verdiği gözlemlendi.

 • Turuncu Şifa: Zencefil Çayı

Birçok rahatsızlığa çözüm olan zencefil çayı aynı zamanda kilo verme sürecinizi de ciddi anlamda kısaltmaktadır. Sindirim sisteminiz üzerinde olumlu etkileri bulunan bu çay sayesinde yağ yakım süreciniz başlayacaktır.

 • Etkisi Büyük Kendisi Küçük: Yabanmersini Çayı

Kan şekerinizi düzene koyan bu çayı yemeklerden önce tüketerek açlık hissinizi bastırabilir ve daha az yemek yiyebilirsiniz. Özellikle de akşam yemeklerinden önce bir fincan içeceğiniz Yabanmersini çayı ile çok rahat bir şekilde kalori açığı oluşturabilirsiniz.

 • Herkesin Bildiği Şifalı Ot: Maydanoz Çayı

Vücuttaki ödemleri teker teker söküp atan bu çay aynı zamanda içeriğinde folat, kalsiyum, potasyum, C, A, E vitaminlerini içeriğinde barındırır. Düzenli kullanılan maydanoz çayı sindirim sisteminize de katkı sağlar.

 • Kurutulmuş Şifa: Kiraz Sapı Çayı

İçeriğinde bulunan fenolik bileşenler ve antioksidan etkisi sayesinde hem iltihap giderici hem de idrar söktürücü özelliği bulunan bu çay sayesinde ödemlerinizden kurtulacaksınız.

En İyi Zayıflama Çayları

En İyi Zayıflama Çayları

Zayıflama Çayları Nasıl Hazırlanır?

Tüm dünya ülkelerinde en çok kullanılan zayıflama çayları olarak yeşil çay, beyaz çay ve zencefil çayı gelmektedir. Bu çayları isteğe göre bir bardak sıcak suya bir tatlı kaşığı çay atarak en fazla 5 dakika demledikten sonra tüketebilirsiniz.

İştah Azaltan Bitkiler Nelerdir?

İştah azaltan bitkiler nelerdir diye merak ediyorsanız bu soruya verilecek cevap oldukça basittir. Tarçın, yeşil çay, rezene ve yabanmersini iştah kesen bitkilerin başında gelmektedir.

Zayıflama Çayı Nasıl Tüketilir?

Doğanın bizlere sunduğu bu şifalı otları kullanıp kilo vermek isteyen kişilerin en çok merak ettiği bir diğer konuların başında ise zayıflama çayları nasıl kullanılır sorusu gelmektedir. Öncelikle bilmeniz lazım geliyor ki bu çayları kullanıp kilo vermek istiyorsanız, spor ve egzersiz yapıp doktor tarafından verilen diyet listesine harfiyen uymanız gerekmektedir. Aksi takdirde bu çayların bir faydasını göremezsiniz. Belirtilen bu çayların maliyeti daha ucuz olduğu için spor ve diyet yapmayan kişiler sadece bitkisel anlamda vücuduna takviye almış olur. Yağ yakım ve kilo verme süreçlerinde bir değişime şahit olamazlar.

Zayıflama Çayları Vücutta Tahribat Yaratır mı?

Her yiyecek türünde olduğu gibi, bu bitki çaylarının da zaman zaman yan etkisi bulunmaktadır. Bitki çaylarının yan etkileri araştırması yapan kişilerin önüne ise genel olarak şu problemler çıkmaktadır;

 • Böbrek rahatsızlıkları
 • Aşırı yorgunluk
 • Hipotansiyon,
 • Kalp çarpıntısı

Belirlenen bu rahatsızlıkların genel sebebi ise, bitki çayı kullanırken su tüketimini ihmal etmektir. Bitki çayları sayesinde vücudunuzdan fazla su yani ödem atılmış olur. Bu da tartıda eksi kilolar görmenize sebep olur. Eğer zayıflama çaylarını belirlenen orandan fazla içerseniz ve bu arada su tüketimini ihmal ederseniz, yukarıda hastalıklara düşük bir ihtimal de olsa yakalanabilirsiniz.

Zayıflama Çayı Kullanılarak Kaç Kilo Verilir?

Her bünyenin metabolizma hızı farklılık gösterdiği için zayıflama çayı kullanılarak verilen kilo miktarı da kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ama genel olarak bu çaylarla bir ay içerisinde 2 ya da 4 kilo verebilmeniz mümkündür. Bu çayları diyet ve sporla destekleyerek verilen kilo miktarını artırabilirsiniz. Aynı zamanda verilecek olan kilo sizin beslenme düzeninizle de doğru orantılı olarak değişiklik gösterir.

En Etkili Zayıflama Çeşitleri

Yukarıda bahsettiğimiz zayıflama çaylarına ek olarak son yıllarda oldukça popüler olan ve kullanan herkesin memnun kalıp kalıcı şekilde kilo verdiğini belirten Herbalife zayıflama çayı en etkili zayıflama yöntemi olarak tüm dünyada güvenle kullanılıyor.

Herbalife’ın kendi bünyesinde ürettiği ve tüm dünya ülkelerinde kabul gören en etkili zayıflama çayının tüm özellikleri şu şekilde belirtilmiştir;

 • Kan dolaşımınızı artırır,
 • Yağ kütlelerinizi parçalamaya yardım eder,
 • Hareketsiz kaldığınız zamanlarda bile yağ yakımınız devam eder,
 • Metabolizmanız hızlanır ve sindirim sisteminiz düzene girer,
 • Bünyede su içme ihtiyacı oluşturur ve ödemlerinizden kurtulmanızı sağlar,
 • Doğal bir antioksidan kaynağı olduğu için hücrelerinizin yenilenmesine yardımcı olur,
 • Doğal bitki özleri sayesinde ise gün içerisinde daha enerjik ve aktif hissedersiniz,
 • Vücut sıcaklığınızı arttırır,
 • Her porsiyonunda sadece 6 kalori içeren bu çay sayesinde tatlı krizlerinizin önüne geçebilirsiniz,
 • Doğal aromalı olan Herbalife zayıflama çaylarını tercih ederseniz de, bu lezzetli çayları damak zevkinize göre ister sıcak ister soğuk bir şekilde tüketebilirsiniz,
 • Aynı zamanda, domuz ve domuz yağından üretilmeyen bu ürünler dünyada en çok kullanılan ve memnun kalınan zayıflama çaylarının başında gelmektedir.
En Etkili Zayıflama Çayı

En Etkili Zayıflama Çayı

Zayıflama Çayları Hakkında Sık Sorulan Sorular

 • Kimler Zayıflama Çayı Kullanamaz?

Kalp hastaları, böbrek hastaları ve karaciğer hastalarının zayıflama çaylarını kullanması pek tavsiye edilen durum değildir.

 • Hangi Zayıflama Çayını İçmeliyim?

Belirleyeceğiniz zayıflama çayı sizin isteklerinize göre şekillenmektedir. Ama her bitki çayını karıştırarak içmeniz sağlığınızı tehdit edebilir. Bu yüzden içeceğiniz bitki çaylarını değişimli ve düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir.

 • Çocuklar Zayıflama Çayı İçebilir mi?

Çocuk yaşta olan kişilerin bu çayları içmesi tavsiye edilen bir durum değildir. Ancak eğer doktor izin verirse bu çaylar belli tetkiklerden sonra kullanılabilir.

 • Hazır Bitki Çaylarında Kimyasal Etken Var mı?

Bazı markaların zayıflama çaylarında ne yazık ki kimyasal özelliği bulunan maddelere rastlanmıştır. Bu yüzden tercihiniz kesinlikle tamamen bitkisel içerikli Herbalife zayıflama çaylarından yana olmalı.

4 thoughts on “Zayıflama Çayı Nedir ve Nasıl Kullanılmalıdır? En İyi Zayıflama Çayları Hangileri?

 1. Aslı Aymaz dedi ki:

  Zayıflama çayları ile ilgili verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Özellikle bir yıldır herbalife şeftali aromalı çayını kullanıyorum ve gözle görülür farkı gerçekten yaşadım. Ama kesinlikle zayıflama çayı kullanmak isteyenlere tavsiyem bu ürünler sadece tek başına tüketilerek zayıflama şansı vermez. Ben shake ve thermo ile kullanmaya özen gösteriyorum. Bu 3lü set hep iyi bir görünümde kalmamı sağladı.

  1. Merhabalar Aslı hanım bu konuda gerçekten çok haklısınız. Bizler de genelde bizlerden ürün alan insanlara hangi amaç için aldıklarını sormaya özen gösteriyoruz. Buna göre de kullanım veya farklı konularda bilgi vermeye çalışıyoruz.

 2. Kardelen Solmaz dedi ki:

  Yaklaşık 2 yıldır düzenli olarak özellikle herbalife çaylarını kullanıyorum. Bir çok zayıflama çayı kullandım desem yeridir ama herbalife çaylarında aldığım etkiyi hiçbirinden almadım. Hatta bu 2 senelik dönem içerisinde bir aylık kullanımı durdurdum çok büyük boşluk hissettim. Çünkü artık normal çayı pek içmiyordum ve vücudumda oluşan rahatlık sanki azaldı gibi geliyordu.

  1. Özellikle alışkanlık yapınca bırakmak zor oluyor bunu bir çok kez duyduk. Bende şahsım adına eskiden günde 1-2 demlik çayı rahatlıkla içen birisiydim ama artık herbalife çayları bu konuda fazlasıyla yeterli oluyor ve sadece herbalife çayı içiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir