Yüz Temizleme Jeli Nedir? Ne İşe Yarar? Yüz Temizleme Jeli Önerileri

Yüz temizleme jeli ciltlerin epidermi olarak isimlendirilen üst katmanlarında biriken yağ ve kir kalınlarını temizleme için kullanılan jellere denilmektedir.

Gün içerisinde cildimiz birçok faktörle karşı karşıyadır. Arabalardan çıkan egzozlar, hava yoluyla bulaşan kir ve tozlar bize eşlik ederler. Cildimizde onları gözle görmek pek mümkün olmayabilir. Dikkate alınmadığına ise sivilce, siyah nokta ve akne gibi cilt kusurlarıyla görünür olurlar. Günlük cildimizi temizlemek ise, bu gibi üzücü olayların önüne geçer. Her cilt yapısı farklı olduğundan temizleme şekli de kişiden kişiye göre farklılık gösterir.

Yağlı ciltlerin bakım rutinleri ile hassas ciltlerin rutinleri değişiklik gösterdiği gibi, kullanılacak ürünlerde kişiye özel olmalıdır. Kişiselleştirilmiş bir rutinin en önemli aşaması cildimizi temizlemektir. Temizlik, cildin nefes almasına ve ölü hücrelerin atılmasına yardımcı olur. Bu da cildin daha genç ve sağlıklı görünmesini sağlar. Bunun için doğru temizleyici ürün seçmek oldukça önemlidir. Bu yazımızda yüz temizleme jellerinin kullanımından işlevine, size hangi yüz temizleme jelinin en uygun olacağına kadar birçok konuyu ele aldık. Dilerseniz başlayalım!

Herbalife

Yüz Temizleme Jeli

Herbalife yüz temizleme jelleri içeriğinde ki güçlü besleyicileri ve doğal olması sebebiyle önerdiğimiz yüz temizleme jellerinden birisidir. Sitemizden online olarak hemen satın alabilirsiniz.

Herbalife SKIN Aloe Özlü Rahatlatıcı Yüz Temizleme Jeli

Orijinal fiyat: 695,88₺.Şu andaki fiyat: 399,48₺.

Herbalife SKIN Narenciye Özlü Parlatıcı Yüz Temizleme Jeli

Orijinal fiyat: 695,88₺.Şu andaki fiyat: 399,48₺.

Yüz Temizleme Jeli Ne İşe Yarar?

Yüz temizleme jelleri, cildin üst katmanında oluşan yağ ve kir kalıntılarını, cildi yıpratıp tahriş etmeden, nazik bir şekilde temizlenmesine olanak sağlar. Bunun yanında içerdiği faydalı vitamin ve değerli yağlarla cildinizin ihtiyacı olan bakımı yapar. Ciltlerin birbirinden farklı olması, yüz temizleme jellerine de birçok farklı format kazandırmıştır. Bundan dolayı her yüz temizleme jeli size iyi gelmeyebilir. Örneğin yağlı ciltler için üretilmiş ürünler, cildin sebum üretimini dengelerken aynı ürün hassas ciltler için kurutucu ve tahriş edici olabilir. Bir yüz temizleyici jel almadan önce sülfat ve paraben içermediğine de emin olmalısınız. Aksi takdirde cildiniz zamanla yıpranıp doğal görünümünden uzaklaşabilir.

Sizin İçin En Uygun Yüz Temizleme Jelini Buluyoruz!

Cilt bakımınızdan maksimum faydayı alabilmek için cilt tipinizi tanımalısınız. Cilt tipleri genel olarak 5 kategoride incelenir. Ciltlerin kategorisinin belirlenmesinde yağ ve sebum üretimi, genetik faktörler ve dış etkiler yer alır.

Cilt Tipleri Nelerdir?

Cilt tipleri yağlı, kuru, karma, hassas ve normal cilt tipleri olarak ayrılırlar. Her cilt tipi, birbirinden ayırt edilebilen bazı özelliklere sahiptir.

 • Yağlı Cilt:

Yağlı cilt, cildin aşırı sebum üretmesinden kaynaklanan, sürekli parlak ve yağlı görünümde olduğu bir cilt türüdür. Yağlı cilde sahip olanların sebum dengeleyici ürünler kullanması yağlı cilt görünümünü azaltacaktır.

 • Kuru Cilt:

Kuru cilt ise, yağlı cildin aksine nemini kaybetmiş gergin ve hassas bir yapıdadır. Kuruluktan kaynaklı dökülmeler görülebilir. Uygun ürünler kullanıldığında sağlıklı ve normal bir görünüme ulaşılabilir.

 • Karma Cilt:

Karma cilt, iki cilt tipinin kombine edilmiş türüdür. Karma ciltlerin ayırt edici özelliği T bölgesi olarak adlandırılan alın, burun ve çenenin yağlı, U bölgesinin ise; göz çevresi, yanak altı ve yanakların kuru olmasıdır.

 • Hassas Cilt:

Hassas cilt, sürekli bakıma ihtiyaç duyan, dış faktörlerden ve hava olaylarından çabuk etkilenebilen, genel olarak kuru bir cilt yapısındadır. Kızarıklık, tahriş ve ciltte pullanma gibi etkilerin daha sık görüldüğü nazik bir cilt türüdür.

 • Normal Cilt:

Normal cilt, cildin olması gereken halidir. Sebum üretimi dengelidir. Canlı ve sağlıklı bir görünüme sahiptirler.

Yüz Temizleme Jelleri Nasıl Kullanılır?

Üründen bir miktar alarak temizlenmiş cildinize doğrudan uygulayabilirsiniz. Ürünün iyice nüfus etmesi için masaj yaparak ürünü yedirmeniz, ardından bol su ile yıkamanız gerekir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz yüz temizleme süngeri veya yüz temizleme cihazı ile cilde peeling yapmanız daha etkili olacaktır. Yalnız kuru bir cilde sahipseniz bu tür uygulamalardan kaçınmanız gerekmektedir. Aksi takdirde cildinizi daha da kurutabilirsiniz.

Yüz Temizleme Jellerinin Faydaları Nelerdir?

 • Su ve sabunla cildi yıkamak cildi kuruturken, tam bir temizlik sağlayamayabilir. Yüz yıkama jelleri ise cildin epidermis olarak isimlendirilen üst kısmındaki yağ ve kiri derinlemesine temizler.
 • Cildinize uygun bir ürünle yüzünüzü yıkamanız, sebum dengesini bozmaz. Tam tersi sebum düzeyinin dengelenmesini sağlayarak cildinizi nemlendirir.
 • Derin bir temizlik sağladığından gözeneklerin içerisinde kir birikmesini engeller. Gözenekleri temizler ve sıkılaştırır.
 • Ürün içerisinde yer alan vitamin ve değerli yağlar, cildinize bakım yaparak aydınlık ve sağlıklı bir görünüm sağlar.
 • Siyah nokta, sivilce, akne problemleri gibi cilt sorunlarının oluşmasını engeller. Mevcut sorunlara karşı mücadele eder.
 • Sebum üretimini dengeleyerek kuru ciltleri nemlendirir. Yağlı ciltlerin ise normal bir cilde ulaşabilmelerine imkân sağlar.

Hangi Yüz Temizleyiciyi Almalısınız?

Cilt bakımı için alacağınız ürünlerin mutlaka temiz içerikli olmasına, cildiniz ile uyumlu olup olmadığına özen göstermelisiniz. Doğru ve iyi niyetli bir ürün seçmek uzun vadede mutlaka size fayda sağlayacaktır. Herbalife Skın’ın  özenle seçilmiş bitkisel içerikli ürünleri cildinizi temizler. Cildinizin ihtiyacı olan bakımı yapar, tonunu eşitler ve nemlendirir. Vitamin ve minerallerle desteklenmiş içeriğiyle de cildinizi mutlu edecektir.

Herbalife Skın Aloe Özlü Rahatlatıcı Yüz Temizleme Jeli yumuşak dokusuyla cildinizi tahriş etmeden nazikçe temizler. Aloe vera özleriyle cildinizin ihtiyacı olan nemli görüntüyü sağlar. İçerisinde B3 vitamini, C ve E vitaminleri, Aloe Vera ve hindistan cevizi yağları içerir. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Sülfat ve Paraben içermez.

Herbalıfe Skın Narenciye Özlü Parlatıcı Yüz Temizleme Jeli içindeki mikro tanecikler ile cildinize taze ve ışıltı bir görünüm kazandırır. Portakal ve greyfurt özleri sayesinde hoş kokulu bir kullanım sağlarlar. Tek kullanımından sonra bile ciltte gözle görülür bir sebum azalışı, klinik olarak test edilmiştir. İçerisinde B3, C ve E vitaminleri, Aloe Vera ve narenciye yağları bulunur. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Sülfat ve Paraben içermez.

Siz de bakım rutininizi Herbalife Skın’ın bitkisel içerikli ürünleriyle oluşturabilir, ışıltınıza ışıltı katabilirsiniz!

Herbalife

Yüz Temizleme Jeli

Herbalife yüz temizleme jelleri içeriğinde ki güçlü besleyicileri ve doğal olması sebebiyle önerdiğimiz yüz temizleme jellerinden birisidir. Sitemizden online olarak hemen satın alabilirsiniz.

Herbalife SKIN Aloe Özlü Rahatlatıcı Yüz Temizleme Jeli

Orijinal fiyat: 695,88₺.Şu andaki fiyat: 399,48₺.

Herbalife SKIN Narenciye Özlü Parlatıcı Yüz Temizleme Jeli

Orijinal fiyat: 695,88₺.Şu andaki fiyat: 399,48₺.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir