Hızlı Kilo Vermek İçin Yapılması Gerekenler

Hızlı kilo vermek kadar bu kiloları verirken sağlığımızı korumak da bir o kadar önemlidir. Bazı durumlarda verilen hızlı kilolar sağlığı olumsuz etkileyerek sizlerde farklı rahatsızlıkların doğmasına sebep olabilir. Bu gibi durumlarla karşılaşmamanız adına bizler herbalife ile sağlıklı bir şekilde zayıflamanızı tavsiye ediyoruz.

Hızlı Kilo Vermek İçin 7 Altın Kural Nedir?

Bazı insanlar sağlık sebeplerinden ötürü bazı insanlar da daha fit bir vücuda sahip olabilmek için kilo vermek ister. Ama kilo verme işi sanıldığı kadar karmaşık bir sistem değildir. Doğru bir şekilde kilo verebilmek için öncelikle vücudunuzun neye ihtiyaç duyduğunu ve vücut yapınıza hangi besin grubunun fazla geldiğini bilmeniz gerekmektedir. Bu bilgi sayesinde doğru bir şekilde vücudunuza zarar vermeden istediğiniz zaman aralıklarına kilo verebilir ve çok daha fit bir görünüm elde edebilirsiniz.

Besin ve Mineraller İle Hızlı Kilo Vermek

Besin ve Mineraller İle Hızlı Kilo Vermek

İhtiyacınız Olan Besin ve Mineralleri Alarak Kendinize Değer Katın

Bazı insanlar kilo verme sürecine girdiği zaman sıklıkla hata yapabilirler. Bu hataların en başında ise vücudu sürekli aç bırakmak ve vücudun günlük besin ihtiyacını çok fazla kısıtlayarak yaparlar. Ama kilo verme sürecinde en önemli olan şey, günlük besin ve mineral ihtiyaçlarınızı tamamlayarak kilo vermektir. Bu süreçte ise vücudun tüm besin ihtiyacını karşılayacak ek gıda takviyeleri devreye girmektedir. Tüm dünyada 40 yılı aşkın süreden beri sağlıklı beslenme alanında insanların yüzünü güldüren Herbalife markası, günlük besin ve vitamin ihtiyaçlarınızı karşılayan öğün karışımları ile kilo verme serüveninize destek oluyor. Bu öğün karışımlarının her biri;

 • 25 tane vitamin ve minerali kendi içerisinde bulundurduğu için kilo verirken vücut direnç yapınızı da koruma altına alıyor.
 • Bu ürünler ya da ürünlerin setleri sayesinde, kilo vermek hem daha lezzetli hem de daha sağlıklı bir hale gelmiş oluyor.
 • Aynı zamanda bu öğün yerine geçen karışımların etkilerini artırmak için Herbalife bünyesinde üretilen yağ yakıcı çay ve vitamin tabletlerini de aynı anda kullanarak hareketsiz bir yaşam sürdüğünüz günlerde bile kilo vermeye devam ederek yağ kütlelerinizi parçalayabilir aynı zamanda da ihtiyacınız olan tüm besin ve mineral gruplarını vücudunuzla buluşturabilirsiniz.
Yürüyerek Hızlı Kilo Vermek

Yürüyerek Hızlı Kilo Vermek

Adım Atmaktan Korkmayın

Bazen diyet yaparken ya da sağlıklı beslenmeye çalışırken hareketli bir yaşam tarzı benimsemeye pek vakit ayırmayız. Ama kilo verirken aynı zamanda da hareket ederek hem kilo verme sürecimizi hızlandırabilir hem de vücudumuza şekil verebiliriz. Kilo verirken vücudumuzdan atılan yağ kütlelerinin yerine kas kütlesi koyabilmek için vücudumuzda bulunan kasları hareket ettirmemiz de gerekmektedir. Kolay bir şekilde adım atıp kas kütlelerinizi artırmak için;

 • Gideceğiniz kısa mesafelere yürümek ya da günlük düzenli olarak herhangi bir spor aktivitesine katılmak kas kütlenizi artırmak için yeterli olacaktır.
 • Günlük olarak belirli saat aralıklarında yapılan egzersiz ve sporlarla vücudumuza daha kolay şekil verirken aynı zamanda daha kısa sürelerde fit bir görüntü kazanabilir ve form tutabiliriz.
 • Düzenli olarak yaptığınız egzersiz ve spor sayesinde vücudunuzda kalori açığı oluşturarak daha kolay bir şekilde kilo verebilirsiniz.
Su İçerek Hızlı Kilo Vermek

Su İçerek Hızlı Kilo Vermek

Vücudunuza Sıvı Girmesine İzin Verin

Kilo vermeye karar verdiğimiz zamanlarda en çok ihmal edilen konuların başında da sıvı alımı gelmektedir. Diyet ve sporla birlikte azalan yağ kütlelerinizin, vücuttan daha çabuk atılmasını sağlayan hayati bir sıvı olan su sayesinde hem vücudunuz daha dinç bir hale gelip daha az yorulacak hem de daha kısa zamanda kilo verebileceksiniz. Su sayesinde;

 • Vücuttaki yağ kütleleri azalmaya başladığı zaman öncelikle yağ kütleleri küçülür daha sonra artan hareket ve su miktarı ile genişlemeye başlar.
 • Su miktarı ile genişleyen yağ hücrelerinin yerine su dolmaya başlar.
 • Su dolan hücreler ile zamanla vücuttan atılır.

Yani su içerek hem vücudunuzun yağ oranını ciddi manada azaltabilir hem de daha sağlıklı bir hayat tarzı benimseyebilirsiniz. Yetişkin bir insan günde en az 1,5 litre civarında su içmeliyken vücuduna şekil vermek ve form tutmak isteyen kişilerin ise günde en az 2 litre civarında su tüketmesi gerekmektedir.

Düşük Kalori ile Hızlı Kilo Vermek

Düşük Kalori ile Hızlı Kilo Vermek

Kalori Miktarı Düşük Besinler ile Kendinize Ziyafet Hazırlayın

Kilo verirken yapılan yanlışlardan birisi de hiç doymayacağımızı düşünmektir. Bu düşünce tamamen beyin ile alakalıdır. Yıllardan beri yanlış bir beslenme tarzı benimseyen insanlar genelde küçük porsiyonlarla asla doymayacağını düşünür. Ama diyet yaparken ve form tutarken önemli olan yiyecekleri kısıtlamak değil doğru miktarda doğru besini tüketmektir.

 • Örneğin diyet yaparken tabaklar dolusu karbonhidrat oranı fazla olan ürünleri yemek yerine, karbonhidratı ara sıcak olarak tüketip geriye kalan besin miktarını protein ve lifli ürünlerden yana kullanabilirsiniz.
 • Yağ alımını tamamen kesmek yerine, yağ ihtiyacınızı doğal yağlar üzerinden edinin. Unutmayın ki vücudunuz her besin grubuna, belirlenen miktarlarda ihtiyaç duymaktadır.
 • Bu besin ve öğün dengeleme işleminden ötürü hem sindirim sisteminiz düzene girecek hem de doyarak kilo vermenin de mümkün olduğunu göreceksiniz.
 • Vücudunuza form vermeye çalışırken doğru besinleri doğru zamanlarda tüketerek kilo vermek hem sizi psikolojik olarak yormayacak hem de günlük kalori ihtiyacınızı vücudunuzu yormadan temin edebileceksiniz.
Tatlı Krizleri ve Hızlı Kilo Vermek

Tatlı Krizleri ve Hızlı Kilo Vermek

Tatlı Krizlerini Ara Öğünlerde Belirleyin

Diyet yaparken hepimizin tek isteği olan tatlı krizlerini sınırlandırmak ve bu krizleri en sağlıklı haliyle geçiştirmek için uygulamamız gereken birkaç basit adım elbette mevcut.  Bazılarımız günlük tatlı ihtiyacını gidermek için çok kalorili besinler yemek ister. Ama bu durum eğer düzenli olarak devam ederse hem diyeti bozar hem de istediğimiz vücut oranlarına ulaşmamızı engeller ve zorlaştırır. Bu yüzden günlük tatlı ihtiyacımızı en düşük kalorisi bulunan besinlerle karşılamamız gerekir. Ara öğünlerinizi tatlandırmak için;

 • Kuru meyveler ve yağ oranı düşük olan sütleri ara öğünlerde tercih etmek tatlı ihtiyacınızı gidermek için harika bir seçim olacaktır.
 • Süt ve kuru meyve tercihiniz, hem kan şekerinizi düzenleyerek ani gece acıkmalarınızın önüne geçecek hem de ihtiyacınız olan tatlı isteğini en kalorisiz haliyle giderecektir.
 • Sade süt sevmeyen kişiler için de süte ya da kuru meyve üzerine eklenen tarçın; sizi daha fazla tok tutarak tatlı krizlerinizi engellemeye yardımcı olacak ve diyetinize destek vererek kilo verme sürecinizi hızlandıracaktır.
Kas Kütlesini Artırarak Hızlı Kilo Vermek

Kas Kütlesini Artırarak Hızlı Kilo Vermek

Kas Kütlenizi Arttırmak İçin Çabalayın

Azalan yağ kütlelerinizin yerine kas kütlelerinizi koymak hem vücudunuzu daha rahat forma sokar hem de ihtiyacınız olan enerji vücudunuzda daha kolay üretilir.  Bunun için yapmanız gereken tek şey yukarıda belirttiğimiz gibi vücudunuzun ihtiyacı olan besin ve mineralleri en doğru bir şekilde belirlemek olacaktır. Bu işlemi gerçekleştirmek için yapmanız gereken şeyler;

 • Bir sağlık kuruluşuna gidip kan testi vermek olmalıdır,
 • Verilen kan testi sayesinde, kilo verirken vücuduna form vermek isteyen kişiler kendisi için en doğru diyet listesini bulabilecek ve hedefine çok daha kolay ve zahmetsiz bir şekilde ulaşabilecektir.
 • Çok kısa zaman içerisinde yapılan şok diyetler güzel sonuçlar verse de verilen kilolar aslında genel olarak vücudun ödem kaybetmesiyle ortaya çıkar ve zaman geçtikten sonra birtakım sağlık sorunları da yaşanabilir.
 • Ani ve şok diyetler genel itibari ile kas kütlenize zarar verir ve vücudunuzun ihtiyacı olan enerji miktarının büyük bölümünü sizden alır. Bu yüzden birkaç günlük ya da birkaç haftalık şok diyetleri hayatınıza sokmanın size ve vücudunuza çok da bir faydası olmayacaktır.
 • Şok diyet türleri genel olarak size ciddi manada besin kısıtlaması sunduğu için bu diyetleri bıraktığınız an verdiğiniz kiloları fazlasıyla geri alabilirsiniz. Çünkü vücudunuz, mahrum bırakıldığı besin ve mineralleri sizden fazlasıyla talep edebilir.

Küçük Kurallarla Büyük Zaferler Kazanın

Kilo verirken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise metabolizma hızıdır. Metabolizma hızınızı artırarak kilo verme sürecinizi hızlandırırken aynı zamanda da sindirim sisteminizi belli bir düzende tutup hedefinize daha kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz. Metabolizma yapınızı hızlandırmak için yapmanız gereken adımları uyguladıktan sonra, aynada kendinize gülümseyerek bakabileceksiniz.

Metabolizma yapınızı hızlandırmak için;

 • Her sabah ilk işiniz bir su bardağı ılık su içmek olmalı. Bu ılık suya isteğe göre bir dilim limon ya da 2 – 3 damla elma sirkesi damlatabilirsiniz,
 • Öğünlerin yanında içeceğiniz sıvı miktarını azaltabilirsiniz,
 • Günlük ihtiyacınız olan su miktarına ödem atıcı besinler ekleyerek suyunuzu daha lezzetli bir hale getirebilirsiniz.
 • Sindirim sisteminiz için gerekli olan besinleri diyet listenize ekleyebilirsiniz
 • Öğün atlamadan düzgün bir şekilde yemek yeme düzeni oluşturmalısınız. Bu sayede sindirim sistemi sürekli çalışır bir durumda olacak ve ihtiyacınız olan besin ve mineraller daha çabuk emilecektir.
 • Günlük egzersiz ya da spor saatlerinizi aksatmamamız gereklidir. Bu sayede vücudunuzun kas oranı artarken aynı zamanda da bu aktiviteler içindeyken sıvı ihtiyacınız artacağı için metabolizmanıza destek vermiş olacaksınız.
 • Protein alımınızı artırmak sizi daha fazla tok tutacağı için en az 2 öğünde protein içeren gıdaları tercih ederek kilo verme sürecinizi hızlandırmış olacaksınız.
 • Yağ ve karbonhidrat değeri fazla olan besinleri hayatınızdan çıkartarak bölgesel yağlanmayı azaltarak vücudunuzda istediğiniz bölgeye daha rahat şekil verebileceksiniz.
 • Yeşil besinleri tercih etmek vücudunuzdaki lif oranını artıracağı için sindirim sisteminiz belirli bir düzen dâhilinde çalışmaya başlayacak ve siz de bölgesel şişkinliklerden kurtulabileceksiniz.
 • Günün en önemli öğünü olan kahvaltıya protein ağırlıklı ürünlerle ederek, daha zinde bir güne başlayabilirsiniz. Böylelikle enerji ihtiyacınız da bir kısmını karşılamış olursunuz.
 • Doğal bitki çaylarını doğru zamanlarda tüketerek sindirim sisteminizin çalışmasına katkıda bulunursunuz.

Yukarıda belirttiğimiz altın kuralları hayatınıza doğru bir şekilde yerleştirerek sağlıklı bir şekilde kilo verebilir ve vücudunuzu kolaylıkla forma sokabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir