Herbalife Zararları Var mı Diye Merak Ediyorsanız İşte Cevabı

Dünya üzerinde milyonlarca kullanıcısı bulunan herbalife ürünleri hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi de herbalife zararları nelerdir? Peki, tamamen bitkisel ve doğal olan herbalife ürünleri sağlığa ve cilde olumsuz bir etkiye sahip mi değil mi merak ediyorsanız bu yazımızda sizlerle samimi bir şekilde dile getirmek istiyoruz.

Öncelikle bilmek gerekir ki yan etki dediğimiz olay tıbbi bir terim olup, tamamen ilaçlar için kullanılmaktadır. Fakat herbalife ürünleri ilaç olmadığı için yan etkisinden söz etmekte olmaz. Ama içeriği bakımından bazı insanlarda alerjik veya farklı sonuçlar gözükebilir. Aslında bu durum sadece herbalife ürünleri için geçerli bir durum değildir. En basit bir örnek vermek gerekirse bizzat balıktan zehirlenen (balığa alerjisi olan) birkaç insan biliyoruz. Peki o zaman doğal olarak şu soruyu aklımıza getirmemiz mi gerekir balık zararlı mı? Hayır bugün en sağlıklı besin hangisi desek elbette başta balık ve balık ürünleri gelecektir. Fakat balığa karşı alerjik durumu olan ve yediğinde zehirlenme olasılığı yaşayanlar var ve bunlardan bizzat kendi eşimdir.

Bizler bu yüzden herbalife ürünleri kullanacak insanlara ve satışını yaptıklarımıza soruyoruz kullandıkları ürünlere göre herhangi bir rahatsızlığını veya bu ürünün içeriğinde ki besinlere karşı bir alerjiniz var mı diye. Çünkü, bu ürünler günlük almamız gereken protein, vitamin ve mineraller ile doludur. Her hususta olduğu gibi bu ürünlerde de kendi başınıza kullanım yapar veya dozunu kaçırırsanız sağlık açısından çok da iyi olmayabilir. Bu hususta en önemli izleyeceğiniz yol herbalife satışı gerçekleştiren bir danışmandan destek almanızdır.

Ayrıca bizler sık sık herbalife cilt bakım ürünleri, vitamin takviyeleri, shake veya diğer ürün alacak kişilere özellikle belirtiyoruz. Bu ürünlerin Herbalife resmi sitesinde satış fiyatı belli distribütörlerin satacağı ortalama fiyat belli. Yine de 3.satış kanalları olan n11, Trendyol gibi mağazalarda ne olduğu belli olmayan kişilerden satın almanız oldukça tehlikeli bir durumdur. Tüm satıcıları kapsamada birçok satıcının herbalife ile herhangi bir bağlantısı yoktur. Ya tarihi yakın ürünleri ya da sahte ürünleri çok indirimli satarak insanların sağlığı ile oynayabilmektedirler.

Tüm makalemizi derlemek gerekirse kısaca demek istediğimiz herbalife kurulduğu günden bu yana sağlıklı ve doğru beslenme taraftarı olmuş 40 yılı aşkın bir süredir hizmetlerini sürdüren köklü bir firma. Ürünleri insan sağlığını riske atacak içerikler barındırmış olsa zaten birçok ülke de yasaklanır ve satışı yapılmazdı. Şu an 60’dan fazla ülkede en çok kilo verme ve kilo alma ürünleri olarak tüketilmektedir. Sizlerin tek yapacağı şey ürünleri doğru kişilerden almak ürünleri alırken de herhangi bir şeye alerjiniz olup olmadığını veya sağlıksal bir sorununuz varsa bunu herbalife satıcısı kişiler bildirmenizdir. Yaşam koçu olarak adlandırılan bu kişiler sizler için en iyi yönergeleri sunacaktır.

Herbalife Shake Zararları Var mı?

Herbalife Shake Zararları Var mı?

Herbalife Shake Zararları Var mı?

Özellikle kilo alma ve kilo vermede sıklıkla kullanılan herbalife shake çeşitleri sizlerin bir öğünde almanız gereken vitamin ve mineralleri almanıza yardımcı üründür. Herbalife shake ürünleri tarım ve sağlık bakanlığından onay almış ürün çeşitlerindendir. Bu konuda yetkili sitelere göz atarak onay belgelerini rahatlıkla bulabilirsiniz. Sağlık açısından risk içeren ürünler bu bakanlıklardan onay alması söz konusu bile değildir.

Herbalife Çayı Zararları Var mı?

Herbalife Çayı Zararları Var mı?

Herbalife Çayı Zararları Var mı?

Klasik, limonlu, şeftali ve ahududu aromalı olarak üretilen herbalife çayları özellikle ödem ve toksinlerin atılmasında etkili ürünlerdir. Bu ürünlerin herhangi bir olumsuz etkisi olmayıp, sadece kullanmadan önce içeriğine bakarak alerjisi olduğunu bildiğiniz birşey varsa doktorunuza danışarak kullanabilirsiniz. Ayrıca özellikle internet ortamında herbalife çayları baş ağrısı yapıyor gibi gerçeği yansıtmayan bilgileri bulabilirsiniz. Bunun sebebi herbalife çayları değil, bu çaylar vücuttan toksin ve ödem attırmanın yanı sıra idrar da söktürüyor. Bu sebeple su kaybı yaşıyorsunuz eğer normal şartlarda da su tüketiminiz az ise buna bağlı olarak baş ağrısı yapıyor olabilir. Bu sebeple bizler bizden ürün alarak kilo takibi yaptığımız bir çok arkadaşımıza bol bol su tüketmelerini tavsiye ediyoruz.

Herbalife Ürünleri Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Aslında olay da tam burada başlıyor. Kullanıma dikkat ederseniz ve gerçek kişilerden hizmet alırsanız gerçekten güzel sonuçları elde edersiniz. Öncelikle herbalife ürünleri kilo alma, kilo verme konusunda yardımcı ürünlerdir. Tek başına sizlere direkt etki eden ürünler değildir bu bilinçli kullanılmalıdır. Ürünleri satın almadan önce konusunda uzman arkadaşlardan boy, kilo ve yaş bilgilerinizi ileterek almanız gereken ürünler hakkında bilgi almalı ve bunları nasıl, ne ile tüketileceğini sormalısınız.

Bu hususta birçok il ve ilçe de herbalife beslenme kulüpleri mevcuttur. Buralara giderek veya direkt bizlerle whatsapptan irtibat kurarak sizleri gün gün analiz etmemize fırsat verirseniz sonuçları sizlerde gözle görmüş olacaksınız.

23 thoughts on “Herbalife Zararları Var mı Diye Merak Ediyorsanız İşte Cevabı

 1. Meltem Çoşkun dedi ki:

  4-5 senedir herbalife takviye edici gıdaları kullanırım bende zarardan çok fayda sağladı. Kendimi daha dinç ve aktif hissediyorum. Belki de bünyeden bünyeye değişkenlik gösterebilir ama ben kesinlikle kullanılmasını tavsiye ederiz.

  1. Sevgili Meltem ürünlerin sizde olumlu etki vermesi bizleri mutlu etti. Hayatınızda başarılar diliyoruz.

 2. Kerem Serdengeçti dedi ki:

  Ne olursa olsun bir doktora danışmadan kullanmamanızı tavsiye ne kadar bitkisel de olsa doktor gözetiminde kullanmak daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.

  1. Merhabalar Kerem, sizinle aynı fikirdeyiz. Hangi takviye markası olursa olsun doktor kontrolünde olmadan kullanılmamasını tavsiye ediyoruz.

 3. Serkan Genç dedi ki:

  Kendim kullanmadım ama bir arkadaşımın kullandığına şahit olmuştum iyi de kilo vermişti fakat bıraktıktan sonra yine kilo almaya başlamıştı sanırım tek eksi yönü bu onun haricinde oldukça iyi ve sağlıklı kilo vermişti.

  1. Sevgili Serkan öncelikle böyle bir konuya değindiğin için teşekkür ederiz. Bu olayı bir çok kişi tarafından duyuyoruz ve normal karşılıyoruz. Normal karşıladığımız olay şu herbalife ürünleri zengin mineral ve vitamin içeren ürünlerdir. Bu ürünlerle sağlıklı beslenip sonrasında bırakılırsa zaten mantık çerçevesinde yedikleriniz bir ömür boyu vucütta kalmaz.
   Buygün spora gidip 1-2 sene spor yapıp sonra bırakan insanların vücutlarında oluşan sarkıntıları hepimiz biliyoruz. Burada sorun spor yapmak mı sporu bırakmak mı? Aynı olay herbalife ürünlerinin tüketimi içinde geçerlidir. Bu ürünler beslenme konusunda sizlere destek olmaktadır. Sizler kullanımı bıraktıktan sonra sağlıklı beslenmeye ve kalori tüketimine dikkat etmezseniz kilo almak veya vermek oldukça doğaldır.

 4. Metin Ayyıldız dedi ki:

  Bakın size samimi olarak bir şey ifade etmek istiyorum ben yıllar önce herbalife ürünlerini satmış birisiyim ve yabancı dil bildiğim için Türkçe ve İngilizce dillerinde bu firmayı çok iyi araştırdım, olumlu olumsuz tüm yorumları göz önüne aldım. Ve ne yaptım biliyor musunuz? Örneğin xx sitede Ayşe adlı bir kullanıcı ( isimler örnektir ) herbalife ürünlerini kötülüyor bu arkadaşın isminden ve mailinden sosyal medya hesaplarını buluyorum ve inceliyorum. Bir de ne göreyim arkadaş farklı bir network firmasında ürün satışı yapıyor. Umarım anlatabilmişimdir. Bunun gibi bir çok şey var o yüzden bu konulara çok aldırış etmeyiniz. Eğer gerçekten insan sağlığına direkt zararlı olacak bir ürün olsaydı bugün herbalife bünyesinde Nobel ödülü almış profesör, Ronaldo gibi dünyaca futbol yıldızı sponsor olmazdı ve en önemlisi belli bakanlıklardan onay alamazdı ama baktığınız da onaylı ürünleri.

  1. Sevgili Metin, yorumun zaten herşeyi net şekli ile yansıtmış daha da birşey demeye gerek yok sanırım. Teşekkür ediyoruz.

 5. Seda Tallak dedi ki:

  35 yaşındayım ve herbalife ile 15 kilo verdim ama ürünleri bana öneren arkadaş bu konuda çok iyiydi. Çünkü bu ürünlere zayıflama ürünleri olarak değil sağlıklı beslenme ürünleri olarak bakmamı üstüne basa basa tavsiye etti. Bu yüzden o günden beri yediklerime dikkat etmek yerine sağlıklı bir şekilde beslenmeyi hayatımda ön plana koydum. Bu durumla birlikte psikolojimde vücudumda tam istediğim gibi.

  1. Sevgili seda hanım yorumunuz bizleri çok mutlu etti. Umarım bu şekilde istikrarlı olarak devam eder ve hayata daha anlamlı bakarsınız. Saygılarımla.

 6. Sadullah Gencer dedi ki:

  Dediğiniz gibi bende bir çok platformda faydaları ve zararları yönünde bir çok yazı okudum ama hemen hemen hepsine dikkat ettim bu yorum yapanların bir çoğu sadece ezbere konuşmuş ne yakınlarından birisi ne de kendileri kullanarak deneyimlemiş. Bugün normal organik birşey de tüketseniz alerjiniz varsa olumsuz etki yapması tabi ki kaçınılmaz. Herbalife ürünleri de aynı şekilde. İçeriğinde bulunan besin değerlerine bakarak doktora danışıp kullanılırsa çok faydalı olacaktır.

  1. Sadullah bey öncelikle yorumlarınız ile bizleri desteklediğiniz için teşekkür ediyoruz. Aynen özellikle hep diyoruz kullanmadan önce doktorunuza danışıp kullanınız. Bu sadece herbalife ürünleri için geçerli olan bir durum değil. Doğal olarak kullanabileceğiniz aktardan alınan ürünler için bile geçerlidir.

 7. Emine Çelik dedi ki:

  Merhabalar bir arkadaşım vardı geçen sene herbalife ürünlerini kullanıyordu ama mide bulantısı gibi rahatsızklıkları başladı. Buna rağmen sizler herbalife zararları yok diyorsunuz. Nasıl oluyor bu?

  1. Emine Hanım yorumunuz için teşekkür ederiz. Makalemizde de sizlere bir iki örnek verdik. Herbalife ürünleri zararsızdır, istediğiniz gibi kullanabilirsiniz gibi ibareler ASLA GEÇMEMEKTEDİR. Biz diyoruz ki bu ürünler doğal ürünlerdir kimyasal ürünlerin verdiği tepkimeleri kolay kolay vermezler ama yine tedbirli olup içeriğindeki etken içeriklere karşı bir alerjik durum veya farklı bir sağlık durumu söz konusu olabilir doktora danışarak kullanınız.

 8. Erkan Gökkaya dedi ki:

  Bir çok sitede herbalife ürünlerinin zararlarını araştırdım baktığımda kullanmayan insanlar bile yorum yapmışlar yani kulaktan doğma bilgiler. Sizler hem satıcı hem kullanıcı olarak bu bilgilere yer verdiğiniz için teşekkür ederiz. Bende şunu sormak istiyorum zayıflama için herbalife çaylarını nasıl kullanmalıyız?

  1. Sevgili Erkan yorumun için teşekkürler. Öncelikle herbalife çaylarını zayıflama amaçlı kullanmak tek başına yeterli bir çözüm olmayabilir. Eğer iletişim bölümünden bizlere whatsapp üzerinden ulaşırsan size en iyi şekilde ücretsiz destek vermek isteriz.

 9. Sedef Tutar dedi ki:

  Verdiğiniz bilgiler gerçekten çok açık ve detaylı olmuş. Bende bir çok kez herbalife ürünlerinin tamamen zayıflama ürünleri olmadığını sadece diyet v.b konularda yardımcı ürün olarak görüyorum. Bu şekilde bakılır ve kullanımlarına dikkat edilirse fayda edici yönleri oldukça çok gerçekten.

  1. Sedef Hanım değerli yorumunuz için öncelikle teşekkür ederiz. Aslında bu durumun üstüne basa basa belirtiyoruz her seferinde. Herbalife ürünleri sağlıklı beslenme amaçlı piyasada varlığını sürdüren ürünlerdir. Direkt olarak zayıflama ürünleri olarak bakarsak istediğimiz dönüşü bulamayınca herbalife ürünlerini kolayca suçlayabiliyoruz.

 10. Cevriye Döngü dedi ki:

  Bir diyetisyen arkadaşım vardı ona sordum herbalife ürünleri zararlı mı diye. Kendisi bana açıkça söyledi herbalife ürünleri kilo alma veya56 verme değil diyet programını sağlıklı bir hale getirmeye çalışan ürünlerdir diye. Zaten baktığımız da bu ürünlerin üretiminde nobel ödüllü proflar da var. Bu bana açıkçası güven veriyor.

 11. Özlem Durdu dedi ki:

  3-4 yıldır herbalife kullananlardan birisi olarak ben gayet memnunum. Ama bu kullanımda gerçekten önemli olan size kullanım konusunda yardımcı olacak birileri. Çünkü bilinçsiz kullanımda sadece herbalife ürünleri değil bir çok ürün zarar verebilir.

 12. Fatih Yardımcı dedi ki:

  Eşim hamilelik sürecinden bu yana herbalife ürünleri kullandı ve hala kullanmaya devam ediyor. Çevremizde de kullanıp faydasını gören çok oldu ama biz herbalife ürünlerinden zarar göreni görmedik henüz.

 13. Çelik Zülküf dedi ki:

  Öncelikle verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederim. Ben uzun zamandır herbalife setleri kullanıyorum özellikle kilo almak için ben hiçbir olumsuzluk yaşamadım. Yaşayan kişilerinde ürünleri aldığı yerlere dikakt etmesini ve muhakkak bu işi bilen birisinin gözetiminde kullanmasını tavsiye ediyorum.

  1. Biz teşekkür ederiz değerli yorumunuz için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir