Herbalife Yorumları

Herbalife yorumları ve farklı kişilerin Herbalife firması ile ilgili görüşlerine dayalı bir yazıyı aslında sizlerle uzun zamandır paylaşmak istiyordum kısmet bugüneymiş. Şimdi kısaca kendimden bahsedeyim ki o youtube videolarında bazı kişilerin bahsettiği cahil Herbalife distribütörü ile yargılanmayım. Tabi ki bu işin ironi kısmı ama gerçekten bir hedef doğrultusunda doğru veya yanlış bu kişiyi ilgilendirir, insanları küçümseyici yaklaşmaları zaten asıl bu yazıyı bana yazdıran şey…

2008 yılında internet sektörüne dijital pazarlama alanında atılmış biriyim yani yaklaşık 15 yıldır aktif olarak hala bu işi yapmaktayım. Bu işin en güzel yanlarından birisi dijital ortamda olduğumuz için, bir çok kişi ile samimiyetimiz, dostluğumuz oluyor ve bir çok konuda fikir sahibi oluyoruz. Tabi bulunduğumuz platformlar icabı girişimcilerden, yeni iş fikirlerinden daha hızlı haberdar olma fırsatını yakalıyoruz. Örneğin “TOSUNCUK” olayını hemen hemen herkes bilir, bu kişinin bizim iş yaptığımız platformlar da ilk çıktığı zamanları da çok iyi biliyoruz. Tabi şahsım adına ne network marketin ne de bu tarz şeyler çok sıcak bakmadım, 14 yıllık internet serüvenimde hep karşı çıktım. Karşı çıkmam için onlarca elle tutulur sebeplerimiz tabi ki vardı hala da var. Yani kısaca çoğu sistemin kökenine kadar biliyorum ve araştırmayı da seven biri olarak her konuda irdeliyorum. Bu kısımda az da olsa kendimden bir şeyler paylaştım ki en azından benim ne olduğumu ve aklı başında bir birey olduğumu kimileri anlasın diye.

Herbalife Ürünleri Yorumları

Herbalife Ürünleri Yorumları

Herbalife İle Olan Hikayem

Dedim ya bu tarz işlere hep karşıyım ama bir şekilde Herbalife ile yollarımız kesişti. Eşimde yıllar önce kısa bir dönem ( 1-2 ay ) Herbalife ürünlerini kullanıyordu. Merak edip bir yudum bile içmedim o zaman. Sonrasında devamlı kullandığımız bir yol var o yol üstünde bir beslenme kulübü gibi bir yer var, oraya gitmeye başladı. Her gün tartılıyor, diyetine özen gösteriyordu. Yaklaşık 1 aylık gibi bir süreçte 8-10 kilo kadar verdiğini söyledi. Bana güzel gelen yanı ise daha öncede bir kaç diyet denemesi oldu ve bu diyetler de “çok açım” diye espriler yapa yapa ilerlerdi çünkü gerçekten aç kalarak diyet yapma durumuna girmişti.

Eşim tabi yine  gitgellere devam ediyor derken bir gün bende bir iş için oradan geçerken kulüp sahibi ile tanıştık, muhabbet sohbet derken arkadaş canlısı birisiydi orada oturduk bana Herbalife sisteminden bahsetti. Kafama yatmadı açıkçası ama onun anlattıkları değil Herbalife tarzı sistemlere karşı bir ön yargım olduğu için çok düşünerek bakmadım. Ben sadece şunu söyledim

Bak kardeş ben daha öncede hatır niyetine farklı network sistemlerinin toplantılarına katıldım, orada bulunan herkesin ağzında bayram vardı. Kimisi aylık 500.000 TL diyor kimi 1.000.000 TL diyor. Bir kaç tanesinden rica ettim, ben tatmin olayım şu banka hesap dökümanlarınıza baksam en azından mutmain olur bende bu işlere kalkışırım belki dedim. Ama bir tanesi kalkıp da al hesap demedi benim konu arada kaynadı. Tamam, sen bana şu kadar bu kadar kazanıyorum demiyorsun ama ortada bi,r kazanç var diyorsun. Sen aç göster hesabını ben mutmain olayım dedim.

Bana dediği şuydu,

Abi Pazar günü kahvaltı veriyoruz buyur sende gel, şimdi ben burada hesabı açıp göstersem de sen belki yine kafanda bazı şeyleri oturtamayacaksın, en iyisi mi oradaki ortamı görür, konuşmaları dinlersin belki kafana yatar.

Dedik ve Pazar günü eşimle kahvaltıya gittik bana henüz konuşma fırsatı gelmedi ama kahvaltı sonunda konuşmama da gerek kalmadı.

Konuşmayı yapan arkadaş laptoptan TV’ye bağladığı ekranda tüm dokümanları tek tek gösterdi her şey oldukça şeffaftı. Buraya kadar olan kısım beni açıkçası tatmin etmişti. Çünkü, ben daha çok işin maddi boyutuna bakıyordum. Bir pazarlamacı olarak elimde olan analiz programları ile Herbalife firmasını aylık, yıllık aranma hacimlerine, rekabet oranlarına baktım bir daha şok oldum. Çünkü firmanın ürünleri bugün günlük hayatta kullanılan bir çok ihtiyaç ile aynı derecede aranıyordu. Derken 1-2 ay sonra Herbalife sistemine girmeye karar verdim, maddi olarak girdiğim bu işte ürünleri yakından tanıdıkça başta Liftoff olmak üzere bir çok ürünün aktif kullanmaya başladım ve kendimde etkisini gördüm, görmeye devam ediyorum.

Şimdi dostlar benim kısa hikayem bu şekilde bir gün daha detaylı elbette paylaşacağım ama şimdi asıl konuya yani Herbalife ile ilgili yapılan yorumlardan bahsetmeye.

Herbalife Yorumları, Söylenene Değil, Söylenene Bakın…

Bir olayı araştırırken enine boyuna tartmazsanız bir çok hataya düşebilirsin. Örneğin tarihi bir kişilik hakkında yorum yaparken o anki tarihi durum, yaşam, içtimai hayatı ele alırsanız daha mantıklı sonuçlar çıkartırsınız. Bende herbalife sistemini çok iyi araştırıyım diye öncelikle olumsuz yorumlardan başladım. Hemen hemen hepsini dinledim, başta tarafsız dinledim ve düşündüm. Çıkan sonuç benim için şuydu, olumsuz yorum yapanların büyük çoğunluğu aslında herbalife firmasını kendilerine rakip olarak gören kişilerden oluşuyordu.

Derslerini hiç kaçırmadığımız fitnessci abiyi dinliyorsunuz olumsuz yorum yapıyor ama onun herhangi bir protein tozu firmasıyla anlaşmalı olduğunu bilmiyorsunuz. Başka hitabeti güzel bir bayan dinliyorsunuz ama profiline bir giriyorsunuz diyetisyen çıkıyor. Yani hal böyle olunca onların yaptıkları olumsuz yorumları anlıyorum ama samimi bulamıyorum. Çünkü, ortada rekabet söz konusu var. Bu rekabet Herbalife ile onlar arasında kesinlikle değil, onların herbalife sistemi ile girdikleri bir rekabettir, umarım anlatabilmişimdir.

Tabi sadece diyetisyen veya protein tozu satıcısı sporcu abilerimizi ele alırsak hata etmiş oluruz. Herbalife kullananlar ve faydasını görmeyenler de videolar ile farklı yorumlar yapmış. Kimisi hiçbir işe yaramadığından, kimisi bir süre kullandım bıraktım daha fazla aldığımdan ve benzeri şeylerden şikayet etmiş. Zaten herbalife firmasının kesinlikle herbalife ile zayıfla, herbalife ile kilo al gibi bir sloganı da hedefi de olmadı. Firma “biz kilo kontrolü için destekleyici ürünler üretiyoruz” mantığı oldu. Bu da nedir? Sizler diyetlerinizi daha sağlıklı bir hale getirin, kilo verirken veya alırken vücudun gereksinimi olan vitamin ve minerallerden yoksun kalmayın demektir.

Bir bayan ile oturduk konuşuyoruz herbalife sisteminde olduğumu anladı ve hemen tepkisi şu oldu;

“Ya biliyorum, kullandım ama hiç faydasını göremedim, parama yazık oldu”.

Güzelce sordum, ürünleri kullanırken yeme içme konusunda dikkatli oldunuz mu? Diyet programına sadık kaldınız mı? Ürünleri temin ettiğiniz yerden kullanımları ile ilgili bilgiler aldınız mı? Maalesef ki bunların hiçbirini yapmamış ve hem Herbalife ürünlerini kullanıp hem de günlük yeme içmesine olduğu gibi devam etmiş hatta ürünleri kendi fikrine göre kullanmış. Şimdi burada sorun herbalife ürünlerinde mi yoksa kullanıcının eksik bilgisinde mi?

Özetlemek Gerekirse

Konuyu kısaca derlemek gerekirse Herbalife ürünlerinin içindekiler alenen bellidir, herbalife sisteminin hedefleri ve vizyonu bellidir. Firma bu şekilde 40 yılı aşkındır sektörde lider konumdadır. Bugün baktığınızda tarihle ilgili hiçbir şekilde bir kitap bile okumayan insanın gerek Osmanlı gerekse Cumhuriyet tarihi ile ilgili binlerce fikri vardır. Bu da onun gibi bir şey.

Eğer ihtiyaç duyuyorsanız Herbalife ürünlerini kullanım kurallarına riayet ederek kullanın, kullandıktan sonra faydalı mı zararlı mı bunu kendinizin tespit etmesi en sağlıklısı. Ben kendim tespit ettim ve şuan gelip sizlere gönül rahatlığı ile tavsiye edebilirim. Ama üstüne basa basa söylüyorum, ürünlerin içerikleri şeffaf bir şekilde yazılıdır, kullanmadan önce içeriğine bakıp içindekilerden her hangi bir maddeye alerjiniz var mı yok mu bu sağlık uzmanına danışıp kullanınız. Aksi halde oluşan rahatsızlık ihtimalinin sebebi Herbalife ürünleri değil sizin o ürünler içerisinde yer alan maddeye karşı hassasiyetinizdir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir