Herbalife Nedir? Herbalife Amacı Nedir? Tüm Tarihçesi

Herbalife nedir? Bu şirketin kuruluş amacı ve iş planlaması nasıldır? Bu ve daha fazla sorunuza bu yazımızda net cevaplar vermeye çalıştık.

Herbalife markası, 40 yılı aşkın tecrübesiyle sizlere sağlıklı bir hayat sürmek için gerekli olan besin takviyeleri üretmektedir. Bu besin takviyelerinin temel amacı ise vücudun ihtiyacı olan besin ve mineralleri size kolay yoldan sağlamaktır. Saç bakımı, cilt bakımı, kilo alma, kilo verme ve vücudunun formunu korumak isteyen herkesin ilk tercihi olan Herbalife ürünleri, ihtiyacınız olan tüm ürünleri kendi markası içerisinde toplamıştır. Bu ürünlerin içerisinde ayrıyeten mineral ve vitamin takviyeleri de bulunmaktadır. Aynı zamanda Herbalife ürünleri sizlere ciddi manada ek gelir kapısı da sağlamaktadır. Bu ürünlerin network satışını yaparak evden çalışabilir ve kendinize kolaylıkla maddi gelir imkânı sağlayabilirsiniz.

Herbalife Tarihçesi

Mark Hughes 1980 yılında Herbalife markasını kurmaya karar verdiği zaman önceliği, insanların yanlış beslenme alışkanlıklarını değiştirmekti. Vizyon sahibi olan Mark Hughes; önce bir insandan başlayarak tüm dünyaya doğru bir beslenme alışkanlığı kazandırmak istedi. Mark Hughes bu sağlıklı beslenme fikrini annesinin obeziteden ölümünden sonra benimsediğini anlatıyor. Bu yanlış beslenme alışkanlıklarını değiştirmek ve dünyadaki herkese sağlıklı bir hayat sunmak isteyen Hughes, Cayman Adalarında bir şirket kurdu. Daha sonra bu şirketin ana binasını ve merkezini California’ya taşıdı.

Tüm dünyanın beslenme alışkanlıklarını değiştirmek için ilk olarak Herbalife Proteinli Shake üretimine başlayan bu kuruluş zaman geçtikçe ürün çeşidini artırdı ve sağlıklı beslenmek için gerekli olan besin takviyelerini farklı ihtiyaçlara göre şekillendirdi.  Üretilen bu proteinli shake karışımı, insanların kilo kontrolü yapmasını sağlarken aynı zamanda da vücutlarının ihtiyacı olan besin ve mineralleri kişiye takviye etmek oldu. Bu sayede insanlar, ihtiyaç duydukları tüm besinleri tek bir karışımda kolaylıkla bulabiliyordu. Gelişen ürün çeşidi ile dünyadaki tüm insanların 1 numaralı beslenme takviyesi olan Herbalife markası bugün itibari ile 94 ülkede faaliyet göstermektedir ve 4,5 milyon kişi Herbalife ürünlerinden kendisine gelir kapısı elde etmektedir.

Herbalife İş Fırsatı Nedir?

94 ülkede 4,5 milyon kişiye iş fırsatı sunan Herbalife markası, kurulduktan sadece 5 sene sonra Amerika’da en hızlı büyüyen şirket unvanını kazanmayı başardı. 1985 yılında şirketin yıllık cirosu, 423 milyon dolara ulaştı. Herbalife Nutrition markası sizlere sağlıklı bir yaşamın kapısını aralarken aynı zamanda da sizlere ciddi manada gelir sağlamak için çalışıyor. Bu gelir kapısının yapısı ise oldukça basit bir şekilde kurulmuştur. Herbalife Nutrition markasının ürünlerini kullandıktan sonra şirket üzerinden uygun fiyatlarla ürün sipariş ederek siz de dünyanın her bir tarafına bu ürünleri satabilirsiniz.

İster yarı zamanlı ister tam zamanlı bir çalışma politikası belirleyerek ihtiyacınız olan maddi geliri kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bu işlem için öncelikle Herbalife satış temsilcisi olmanız gerekmektedir.  Satış temsilcisi olmak için ise, size ürün tedarik eden kişiyle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Satış danışmanı olduktan sonra, şirketin sizler için belirlemiş olduğu indirim tarifesi üzerinden ürün alımı yapabilecek ve belirlenen fiyat politikaları dahilinde bu ürünleri satabileceksiniz.

Düzenli olarak ürün tanıtım ve satışını artırdığınız takdirde ise, şirket sizin bulunduğunuz hiyerarşik konumu yükseltecek ve şirket üzerinden kazanacağınız paranın miktarı da artmış olacak. Bu artışlar sayesinde yarı zamanlı olarak kurduğunuz işi isterseniz tam zamanlı olarak isterseniz de kendinize belirli bir iş yeri açarak bu ürünleri daha fazla kişiye tanıtma imkânınız olacaktır.

Herbalife markası, kendi bünyesinde çalışan kişiler için zaman zaman promosyon olarak ürün ya da ek gelir imkanı da sunmaktadır. Bu promosyon ürünleri ise kullanmak ya da maddi bir gelire çevirmek tamamen sizin kişisel tercihinizdir. Herbalife şirketi tamamen kurumsal ve faaliyet gösterdiği her ülkede resmi prosedürlerden geçerek kurulan bir firmadır. Yani bu şirket üzerinden kazandığınız maddi gelir tamamen yasal ve güvenilirdir. Aynı zamanda ürün satışını yaptığınız kişileri, kendi üyelik sisteminize kayıt ettirerek daha fazla para kazanabilir ve kendi bünyenizde çalışan kişilerle Herbalife markasına ait daha büyük bir ekip sistemi kurabilirsiniz.

Herbalife Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Herbalife yüksek miktarda protein içeren shake üretiminin çok sevilmesinin ardından ve istenilen faydaları sağladığını gördükten sonra ürün yelpazesini her vücut ve cilt tipi için geliştirdi. Herbalife ürün çeşitleri ve kullanım alanları ise şu şekilde:

  • Kilo Kontrolü Sağlayan Ürünler

Bu ürünler sayesinde, kilo almak, kilo vermek ve sahip olduğu formunu korumak isteyen kişiler artık zorlanmadan istedikleri vücut tipine kolaylıkla sahip olabilecekler. İçerisinde yüksek miktarda protein, lif, besin ve mineral bulunduran bu ürünler vücudunuzun ihtiyacı olan her besin grubunu içinde barındırmaktadır.

  • İdeal Kahvaltı Ürünleri

Özellikle de Herbalife shake tüketimi muhteşem bir güne başlamak isteyenler için paha biçilemez bir seçenektir. İçerisinde bulundurduğu besin takviyeleri sayesinde günlük ihtiyacınız olan tüm besinleri size veren bu ürünler hem kilo kontrolü sağlayacak hem de sizi tüm gün boyunca zinde tutmaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda konsantre çay seçenekleri düşük kalorili içecekler grubuna girdiği için ister kahvaltı yanında isterseniz de akşam çayı olarak gönül rahatlığı ile bu ürünleri kullanabilirsiniz.

  • Sporcu Besinleri

Spor yapan kişiler normal ihtiyacın bir tık üstünde besin ve minerale ihtiyaç duyarlar. Üstelik spor yapan kişiler kalori hesabı yaparak yaptıkları sporu da desteklemek isterler. Herbalife sporcu besinleri tam olarak bu ihtiyaçlara cevap verecek niteliktedir. Düşük kalorili atıştırmalıklar, sıvı alımını destekleyici gıdalar ve öğün yerine geçen sıvı karışımlar sayesinde artık spor yaparken vücudunuzu yormanıza gerek kalmayacak. İstediğiniz bedene ulaşmak için önünüzdeki süreyi Herbalife sporcu besinleri ile kısaltabileceksiniz.

  • Takviye Edici Gıdalar

Her beden tipinin ve cinsiyetin kendine göre besin ve mineral ihtiyacı bulunmaktadır. Bunun farkına vararak üretilen Herbalife takviye edici gıdalar sayesinde, vücudunuzun günlük yaşamda ihtiyaç duyacağı tüm besin ve mineralleri artık tek bir kapsülde bulabileceksiniz. Bu takviye gıdalar sayesinde günlük hayatınızı ya da yoğun tempolu günlerinizi kolaylıkla atlatabileceksiniz. Takviye edici gıdaların yağ yakımı destekleyici özelliği de bulunduğu için kolaylıkla kilo kontrolü yapabileceksiniz.

  • Kişisel Bakım Ürünleri

Vücuda gereken önemi vermenin farkında olan Herbalife markası, kişisel bakımınıza da değer katmak için çalışıyor. % 100 doğal bitki bileşenlerinden oluşan kişisel bakım ürünleri ile aynada gördüğünüz bedeni sevmeye başlayacaksınız. Cilt bakımı için gerekli olan besin, vitamin ve doğal özleri aynı katmanda buluşturan Herbalife markası cildinizin ihtiyacına göre sizlere ürün sunuyor.

Sizler için hazırlanan kişisel bakım ürünleri ile artık cilt bakımı yapmak sanıldığı kadar zor ve maliyetli bir işlem değil.  Herbalife markasına ait olan tüm kişisel bakım ürünleri, cildinizin ihtiyacı olan nemi size geri kazandırıyor ve cilt yapınızı besliyor. Kişisel bakım ürünlerine eklenen saç bakım ürünleri de saçlarınızı kökten uca güçlendiriyor, kişisel saç sorunlarının önüne geçiyor. Her saç tipine uygun olarak üretilen bu markaya ait ürünler ile artık sizler de parlayan ve bakımlı saçlarınızla güne başlayabiliyorsunuz.

Herbalife ürünleri sayesinde cildinize ve bedeninize hak ettiği bakımı uygulayacak ve sahip olduğunuz vücuda değer katabileceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir