Detoks Suyu Nasıl Tüketilmeli? Günde Ne Kadar İçilmeli?

Son yılların en çok kullanılan ve herkesin damak zevkine göre farklı lezzetlerle hazırlanan detoks suları özellikle ödem atmak ve toksinlerinden kurtulmak isteyenler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Detoks suları, insanların daha sağlıklı ve zinde bir hayat yaşamasını sağlar. Aynı zamanda vücuttaki hayati organların genel işleyişini düzene sokan bu arındırma sularını kullanan kişilerin en çok merak ettiği konuların başında ise detoks suyu nasıl tüketilmeli ve günlük ne kadar içilmeli sorusu gelmektedir.

Detoks suları vücuttaki zararlı toksinleri dışarı atmaya yardımcı olur ve ödemleri azaltır. Bu yönüyle de aşağı kilo kontrolü yapmak isteyen kişilerin de içtiği bu sular kişiye sağlık katmaktadır. Fakat detoks sularını devamlı olarak ve bilinçsizce tüketmek zaman zaman istenmeyen sağlık problemleri de oluşturabilmektedir.

Detoks suları sabah aç karnına kahvaltıdan önce tüketilmesi gerekir. Bu sayede sindirim sisteminizi destekleyecek olan detoks suyuyla toksin ve ödemlerinizden rahatlıkla arınabileceksiniz. Bunun yanı sıra, hazırladığınız detoks sularını gün içerisinde tüketmeniz gerekmektedir. Vücuttaki ödemi sökmek için hazırlanan detoks sularını diyet ve egzersiz programlarınız ile eş zamanlı bir şekilde tüketebilirsiniz. Böylelikle hem aşağı kilo kontrolünüzü düzenleyebilecek hem de daha rahat bir şekilde form tutabileceksiniz.

Yaptığınız detoks suyunun etkisini hızlıca görebilmek adına, beslenme programınızın bir diyetisyen tarafından hazırlanması da büyük önem teşkil etmektedir. Dengeli bir şekilde aldığınız protein, karbonhidrat ve lifler ile detoks sularının etkisi kısa zaman içerisinde görebilirsiniz.

Doktor tavsiyesi ile kullanmaya başlamanız gereken detoks sularını günde 2 ya da 3 fincan olarak tüketmeniz gerekmektedir. Detoks suyu içerken günde en az 2,5 litre su tüketmeniz gerekiyor. Aynı zamanda detoks sularını; iki haftada 1 gün, 2 ile 3 gün arasında ya da 3 y ile 6 ay arasında kullanabilirsiniz. Detoks sularının temel amacı vücuttaki toksin ve ödemleri temizlemektir. Bu yüzden belli zaman aralıklarında detoks suyu içtikten sonra kullanıma ara vermeniz gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir