Canan Karatay Herbalife Hakkında Ne Diyor?

Ülkemizin yetiştirmiş olduğu ve alanında başarılı insanlardan birisi olan Prof. Dr. Canan Karatay sağlıklı bir yaşam sürdürmek için düzenli egzersiz yapmak, dengeli ve sağlıklı beslenmek, stresten kaçınmak ve yeterli uyku almak gibi yaşam tarzı önerilerini savunan ve medyanın beslenme konusunda ilk başvurduğu insanlardandır.

Bizler konusunda ehil olduğuna inandığımız insanların fikirlerini özellikle bir iş ve faaliyete başladığımızda fikirlerine daha da önem veririz. Bu sebeple herbalife kullanmak isteyen bir çok kişinin arama motorlarında Prof. Dr. Canan Karatay’ın herbalife hakkında olumlu veya olumsuz yorumu var mı diye araştırma yaptıklarını gördüğümüz için sizlere kısa bir bilgi vererek paylaşmak istedik. Prof. Dr. Canan Karatay‘ın herbalife hakkında resmi olarak hiçbir şekilde herhangi bir yorumu bulunmamaktadır. Var diyen bazı spam olarak nitelendirdiğimiz sitelerin ise hiçbir kaynakçaları bulunmamaktadır. Bu sebeple itibar etmemenizi tavsiye ederiz.

Kısaca Canan Karatay Kimdir?

1943 yılının Mart ayında dünyaya gözlerini Elazığ da açan Cana Karatay’ın annesi fizik öğretmeni Vasfiye Efendigil babası ise Avukat Ömer Naimi Efendigildir. 4 kız kardeşten 2.çocuk olarak dünyaya gelen Canan Karatay ilk okulunu Elazığ Atatürk ilkokulunda okuduktan sonra Üsküdar Amerikan Kız Lisesinde okumak için henüz 11 yaşında iken İstanbul’a giderek orada yatılı olarak okumuştur.

Bu okuldan 1691 yılında mezun olan Canan Karatay İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesinde okumuş ve buradan 1961 yılında bitirmiştir. İhtisas hayatını İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tedavi Kliniğinde iç hastalıkları uzmanı olarak 1972 tamamlayarak, İngiliz hükümeti bursundan faydalanarak Liverpool Regional Cardiac Center’da kardiyoloji alanında uzmanlık eğitime başladı.

Başarılı bir eğitim hayatından sonra hizmetlerini sürdüren Canan Karatay’ın kendisine ait yazmış olduğu kitaplar ise;

  • Karatay Diyeti Bilimsel Gerçeklerle Kilo Vermenin ABC’si, HAYY KİTAP, 2011
  • Karatay Diyeti’yle Yaşam Boyu Sağlık, HAYY KİTAP, ISBN 2012 9786054325726
  • Karatay Mutfağı Kalıcı Kilo Verdiren Yemek Tarifler, HAYY KİTAP, 2012
  • Karatay Diyeti’yle Beslenme Tuzaklarından Kurtuluş Rehberi, HAYY KİTAP, 2013
  • Anne Adayları ve Hamileler İçin Karatay Diyeti, HAYY KİTAP, 2015
  • Gerçek Tıbbın 10 Şifresi, HAYY KİTAP, 2018
  • Karatay Diyeti’yle Obezite ve Diyabete Çözüm Var! HAYY KİTAP, 2018

şeklindedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir