CDC Herbalife'ın Yaşam Tarzı Müdahale Programını Sertifikalı Olarak Tanıdı

Herbalife, önde gelen bir sağlık ve wellness şirketi olarak, Kasım ayının Diyabet Önleme Ayı olması desteklenmesi kapsamında, Yaşam Tarzı Müdahale Programının, Amerika Birleşik Devletleri’nin ulusal halk sağlığı ajansı olan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından, bir CDC Sertifikalı Diyabet Önleme Programı standartlarına uygun olduğunu bugün duyurdu.

Kasım ayı Ulusal Diyabet Farkındalık Ayı’dır ve CDC ve Önleme’ye göre, yaklaşık 38 milyon Amerikalı diyabetle ve 97 milyon prediyabetle yaşıyor, bu da tip 2 diyabete yol açabilecek bir sağlık durumudur. CDC tarafından tanınan bir yaşam tarzı değişikliği programı, tip 2 diyabet geliştirme riskini %58 oranında ve 65 yaş ve üstü bireylerde %71 oranında azaltabilen kanıta dayalı bir çözümdür.

Herbalife‘ın Baş Sağlık ve Beslenme Sorumlusu Dr. Kent Bradley, “CDC tarafından tanınan bir yaşam tarzı değişikliği programı sunacak olmaktan heyecan duyuyoruz, bu program davranış değişikliğine odaklanan müfredat temelli bir yaklaşım sunar ve kilo kaybını iyileştirmeye yardımcı olmak için bilimsel kanıtlarla desteklenir,” dedi. “Herbalife, bu CDC tarafından tanınan programın sağlayıcısı olan ilk doğrudan satış şirketidir.”

The New England Journal of Medicine ve The Lancet Diyabet & Endokrinoloji dergilerinde yayınlanan çalışmalar, davranış değişikliği programının Tip 2 Diyabetin ortaya çıkma sıklığını belirli ilaçlardan daha iyi azalttığını göstermiş ve artık CDC Programının temeli haline gelmiş ve uluslararası olarak takip edilmektedir.

CDC tarafından sertifikalandırıldıktan sonra, Herbalife, wellness personeli uzmanları ile bir yıllık bir program başlattı ve onların CDC tarafından tanınan “Master Eğitmenler” olmalarını hedefledi. Şirketin amacı, tam ve artı CDC tanınmasını kazanmak ve Distribütör koçlarını CDC tarafından tanınan yaşam tarzı koçları olarak eğitmek ve sertifikalandırmak yeteneğine sahip olmaktır.

Herbalife Hakkında

Herbalife (NYSE: HLF), 1980 yılından beri harika beslenme ürünleri ve bağımsız distribütörleri için iş fırsatı ile insanların hayatlarını değiştiren önde gelen bir sağlık ve wellness şirketi ve topluluğudur. Şirket, girişimci distribütörler aracılığıyla tüketicilere 90’dan fazla pazarda bilime dayalı ürünler sunar, bu distribütörler bire bir koçluk sağlar ve müşterileri en iyi hayatlarını yaşamaya teşvik eden daha sağlıklı, daha aktif bir yaşam tarzını benimsemeleri için ilham veren bir topluluk sunar.

CDC Nedir?

CDC, “Centers for Disease Control and Prevention” (Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri) anlamına gelir. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nde halk sağlığını korumak ve geliştirmekle görevli bir federal kurumdur. CDC, bulaşıcı hastalıkların izlenmesi ve önlenmesi, halk sağlığı acil durumlarına yanıt verme, kronik hastalıkların ve yaralanmaların önlenmesi ve sağlık eğitimi gibi çeşitli alanlarda çalışır. Ayrıca, CDC halk sağlığı konularında araştırma yapar ve sağlık politikası geliştirir. Kurum, sağlık profesyonellerine, politika yapıcılara ve genel halka bilgi ve kaynaklar sağlayarak, halk sağlığını korumak ve iyileştirmek için önemli bir rol oynar. CDC, Amerikan Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı’nın bir parçasıdır.

Kaynaklar:
https://www.businesswire.com/news/home/20231113473876/en/
https://ir.herbalife.com/news-events/press-releases/detail/874/the-u-s-centers-for-disease-control-and-prevention-cdc


Okuyucunun Dikkatine: Blog bölümümüzde yer alan yazılar,genel bilgilendirme amaçlıdır. İçeriklerimiz, belirli konuların ana özellikleri ve etkili kullanım önerileri hakkında bilgi sunar. Ancak, yayınlandıktan sonra bilgiler eskimiş veya geçerliliğini yitirmiş olabilir. Sunulan bilgiler bireysel etkiler gösterebilir ve her zaman doktor tavsiyesinin yerini alamaz. Önerileri uygulamadan önce uzman bir görüş almanız önemlidir. Aksi takdirde oluşabilecek herhangi bir sorundan web sitemiz sorumlu tutulamaz.

Herbal Dünyası | Herbalife Bağımsız Distribütörü

Merhaba! Biz, Fatih ve Hüsna, İzmir'den sağlıklı yaşam tutkunlarıyız ve Herbalife’ın sağlık ve beslenme alanındaki zengin ürün yelpazesini sunmaktan gurur duyuyoruz. Herbalife, dünya genelinde milyonlarca insanın sağlıklı ve dengeli bir yaşam sürmesine yardımcı olmuş bir marka. Biz de bu büyük ailenin bir parçası olarak İzmir merkezli faaliyetlerimizi sürdürüyor, Türkiye'nin dört bir yanına online olarak hizmet veriyoruz. Amacımız, Herbalife’ın yüksek kaliteli beslenme takviyeleri, kilo yönetimi ve kişisel bakım ürünlerini kullanarak müşterilerimizin daha sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmelerine destek olmak. Bize ulaşarak siz de sağlıklı yaşam yolculuğunuza başlayabilir, Herbalife'ın sunduğu eşsiz deneyimin bir parçası olabilirsiniz!

Bilgi Kütüphanesi
Kasım 18 2023

Son Güncelleme

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir