CDC Herbalife'ın Yaşam Tarzı Müdahale Programını Sertifikalı Olarak Tanıdı

İçinde Neler Var? →

Herbalife, önde gelen bir sağlık ve wellness şirketi olarak, Kasım ayının Diyabet Önleme Ayı olması desteklenmesi kapsamında, Yaşam Tarzı Müdahale Programının, Amerika Birleşik Devletleri’nin ulusal halk sağlığı ajansı olan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) tarafından, bir CDC Sertifikalı Diyabet Önleme Programı standartlarına uygun olduğunu bugün duyurdu.

Kasım ayı Ulusal Diyabet Farkındalık Ayı’dır ve CDC ve Önleme’ye göre, yaklaşık 38 milyon Amerikalı diyabetle ve 97 milyon prediyabetle yaşıyor, bu da tip 2 diyabete yol açabilecek bir sağlık durumudur. CDC tarafından tanınan bir yaşam tarzı değişikliği programı, tip 2 diyabet geliştirme riskini %58 oranında ve 65 yaş ve üstü bireylerde %71 oranında azaltabilen kanıta dayalı bir çözümdür.

Herbalife‘ın Baş Sağlık ve Beslenme Sorumlusu Dr. Kent Bradley, “CDC tarafından tanınan bir yaşam tarzı değişikliği programı sunacak olmaktan heyecan duyuyoruz, bu program davranış değişikliğine odaklanan müfredat temelli bir yaklaşım sunar ve kilo kaybını iyileştirmeye yardımcı olmak için bilimsel kanıtlarla desteklenir,” dedi. “Herbalife, bu CDC tarafından tanınan programın sağlayıcısı olan ilk doğrudan satış şirketidir.”

The New England Journal of Medicine ve The Lancet Diyabet & Endokrinoloji dergilerinde yayınlanan çalışmalar, davranış değişikliği programının Tip 2 Diyabetin ortaya çıkma sıklığını belirli ilaçlardan daha iyi azalttığını göstermiş ve artık CDC Programının temeli haline gelmiş ve uluslararası olarak takip edilmektedir.

CDC tarafından sertifikalandırıldıktan sonra, Herbalife, wellness personeli uzmanları ile bir yıllık bir program başlattı ve onların CDC tarafından tanınan “Master Eğitmenler” olmalarını hedefledi. Şirketin amacı, tam ve artı CDC tanınmasını kazanmak ve Distribütör koçlarını CDC tarafından tanınan yaşam tarzı koçları olarak eğitmek ve sertifikalandırmak yeteneğine sahip olmaktır.

Herbalife Hakkında

Herbalife (NYSE: HLF), 1980 yılından beri harika beslenme ürünleri ve bağımsız distribütörleri için iş fırsatı ile insanların hayatlarını değiştiren önde gelen bir sağlık ve wellness şirketi ve topluluğudur. Şirket, girişimci distribütörler aracılığıyla tüketicilere 90’dan fazla pazarda bilime dayalı ürünler sunar, bu distribütörler bire bir koçluk sağlar ve müşterileri en iyi hayatlarını yaşamaya teşvik eden daha sağlıklı, daha aktif bir yaşam tarzını benimsemeleri için ilham veren bir topluluk sunar.

CDC Nedir?

CDC, “Centers for Disease Control and Prevention” (Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri) anlamına gelir. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’nde halk sağlığını korumak ve geliştirmekle görevli bir federal kurumdur. CDC, bulaşıcı hastalıkların izlenmesi ve önlenmesi, halk sağlığı acil durumlarına yanıt verme, kronik hastalıkların ve yaralanmaların önlenmesi ve sağlık eğitimi gibi çeşitli alanlarda çalışır. Ayrıca, CDC halk sağlığı konularında araştırma yapar ve sağlık politikası geliştirir. Kurum, sağlık profesyonellerine, politika yapıcılara ve genel halka bilgi ve kaynaklar sağlayarak, halk sağlığını korumak ve iyileştirmek için önemli bir rol oynar. CDC, Amerikan Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı’nın bir parçasıdır.

Kaynaklar:
https://www.businesswire.com/news/home/20231113473876/en/
https://ir.herbalife.com/news-events/press-releases/detail/874/the-u-s-centers-for-disease-control-and-prevention-cdc

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir